piątek, 23 sierpnia 2013

Rady dla początkujących: Systematyczność #6

W blogowaniu ważna jest systematyczność. Regularnie wstawiane posty sprawiają, że czytelnicy wiedzą, jak często powinni do nas zaglądać, by za każdym razem trafiać na coś nowego. 
Nie chodzi o to, by publikować zawsze tak samo, o tej samej godzinie. Nie popadajmy w skrajności! Wystarczy postawić sobie granice, że będziemy pisać 'nie rzadziej niż', 'nie częściej niż'... Może być codziennie, raz w tygodniu, czy nawet raz w miesiącu. Najważniejsze, by unikać sytuacji, gdy najpierw publikujemy codziennie przez dwa tygodnie, a przez następne trzy miesiące nie mamy pomysłu na żaden post. Nie warto również pisać zbyt często. Mało który z Waszych czytelników ma czas, by zaglądać do Was kilka razy dziennie. Oczywiście, okres braku aktywności na blogu to nie koniec świata!


Warto poznać prosty sposób, który może nam pomóc uniknąć takich sytuacji. Wszystkim zdarzają się dni, gdy cały świat staje nam na głowie i już nie wiadomo, gdzie ręce włożyć. Zabiegani, zmęczeni, wieczorem myślimy tylko o tym, by wreszcie mieć chwilę spokoju. Co zrobić, by w takich chwilach blog nie stawał się przykrym obowiązkiem, a zarazem go nie zaniedbywać? Dobrze jest mieć przygotowany jakiś artykuł na czarną godzinę. Wystarczy któregoś razu, gdy nic nas nie goni, napisać o jakimś dość uniwersalnym temacie i nie publikować tego. Gdy przyjdą gorsze dni, taki materiał będzie świetnym ratunkiem! Zwróćcie tylko uwagę na sposób formułowania wypowiedzi, by nie napisać na przykład, że wczoraj padał śnieg, bo w przypadku publikacji w środku lata, będzie to bardzo nietrafiony komentarz. Również, gdy planujemy urlop bez dostępu do internetu, możemy napisać post z wyprzedzeniem i ustawić automatyczną publikację w wybranym przez nas terminie.
2 komentarze :

  1. Ja wstawiam codziennie jeden post, a więc nie mam problemu z systematycznością. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. a co z pozycjonowaniem? czy taki post, który sobie czeka na swoją publikację np tydzień, czy dwa, automatycznie nie spada nam w dół???

    OdpowiedzUsuń