piątek, 30 sierpnia 2013

Rady dla początkujących: Fanpage #7

Dobry fanpage na Facebooku to szansa na pozyskanie wielu czytelników. Warto zadbać, by pojawiły się na nim wszystkie istotne informacje - kim jesteśmy, czym się zajmujemy czy link do naszego bloga.


Co publikować? Po pierwsze linki do najnowszych postów. Fanpage jest dodatkiem do bloga, a nie osobnym bytem. Trzeba o tym pamiętać. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by trochę go rozbudować. Dajmy naszym czytelnikom śledzącym nas na facebooku coś ekstra. Dodatkowe zdjęcia, więcej naszych spontanicznych opinii czy szczegółów z życia.

Trzeba jednak pamiętać o zasadzie złotego środka. Nie publikuj zbyt rzadko, gdyż wszyscy zdążą o tobie zapomnieć. Nie publikuj zbyt często, bo nikt nie lubi, gdy jedna strona zapycha swoimi postami całą tablicę. Wiadomo, są dni, gdy ma się tysiąc zdjęć do pokazania, a są też też takie, gdy nic się nie nadaje. Tu Facebook idzie nam z pomocą.


Możemy zaplanować publikację postów. W tym celu po wprowadzeniu tekstu naszego statusu, zdjęcia zamiast "publikuj", kliknij w taki mały szary zegar po lewej stronie, jak na rysunku. Następnie ustaw datę, "zaplanuj" i gotowe! W ten sposób, nawet gdy pojedziesz na wakacje, Twój fanpage dalej będzie żył.

Interakcje. Wdawaj się w interakcje z czytelnikami. Komentuj na innych fanpage'ach, like'ujcie, odpowiadaj na komentarze. Pokaż, że zauważasz czyjąś obecność. Twoje kliknięcie "like" u kogoś, to czyjeś kliknięcie 'like" u Ciebie.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz