piątek, 13 września 2013

Rady dla początkujących: Etykiety #9

Etykiety pełnią podobną funkcję, co archiwum. Czytelnik może być zainteresowany tylko jednym tematem, tylko jedną kategorią postów. Zamiast przeglądać wszystkie nasze wpisy po kolei, co prawdopodobnie szybko mu się znudzi, możemy mu dać interesujący go dział na tacy. Tak na przykład, aby przejrzeć wszystkie posty z radami dla początkujących blogerów, wystarczy wejść TUTAJ. Wszystko w jednym miejscu.

Warto dobrze przemyśleć to, jakie kategorie chcemy stworzyć. Natomiast same etykiety jeszcze o niczym nie przesądzają. Równie istotne jest to, w jaki sposób będziemy je prezentować.


Najważniejsze etykiety możemy wykorzystać przy tworzeniu paska stron. Na przykład, chcąc pokazać nowym czytelnikom nasze mieszkanie, możemy stworzyć osobną podstronę ze zdjęciami (jak na My Little White Home), lub możemy wykorzystać do tego celu etykiety. Posty, w których pokazywaliśmy nasze wnętrza, oznaczymy jako "nasze mieszkanie", a następnie, dodając nową stronę (jak na obrazku), wybieramy "Adres internetowy" i podajemy adres, pod którym wyświetlają się wszystkie posty oznaczone daną etykietą. 
Więcej możliwości daje nam gadżet "Etykiety". Zazwyczaj jest umieszczany na pasku bocznym, ale możemy go użyć w dowolnym miejscu, w zależności od rodzaju szablonu. Po wejściu w edycję, pojawi nam się nowe okienko z wieloma opcjami, jak na rysunku poniżej.Jak widzicie, możemy wyświetlać wszystkie etykiety lub tylko ich część. Możemy wyświetlać je w kolejności alfabetycznej lub zaczynając od tych, pod którymi kryje się najwięcej postów. Mogą się wyświetlać w formie listy lub w formie chmury. Obok nazw kategorii może również wyświetlać się liczba postów, które są daną etykietą oznaczone. Jak widzicie, możliwości jest bardzo dużo. Warto się nimi chwilę pobawić, by wybrać taką konfigurację, która da nam maksimum satysfakcji.

Spójrzcie, jak wygląda sytuacja na pasku bocznym u Kasi. Znajdziemy tam dwie listy - jedna pozwala nam wyszukać posty dotyczące mieszkań o odpowiednim metrażu, druga zaś przedstawia pozostałe kategorie.

Etykiety pozostawiają nam naprawdę duże możliwości. Warto je wykorzystać, by uporządkować zawartość naszych blogów.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz