poniedziałek, 30 września 2013

Przedstawiamy... coś estetycznego

Każdy z czytelników Blogów Wnętrzarskich szuka w internecie estetyki. Czy jest lepsze miejsce na jej poszukiwanie, niż blog Magdy i Pauli Coś estetycznego? Zapraszam do podróży po ich świecie.

*     *     *


Nazywamy się Magda i Paula. Nasz blog powstał latem 2012 roku. Zakładałyśmy, że będziemy pisać o dobrej architekturze, ponieważ to nie tylko nasz kierunek studiów, ale też wielka pasja. Prywatnie przyjaźnimy się i studiujemy w Poznaniu.


Idea założenia bloga zrodziła się podczas wakacji w naszym rodzinnym mieście, kiedy niemal w każdej wolnej chwili przeglądałyśmy mnóstwo inspirujących zdjęć architektury, wnętrz oraz mebli – wszystkiego, co nas zachwycało. Jednocześnie złapałyśmy się na tym, że chodząc po mieście, w którym mieszkałyśmy tyle lat, zaczęłyśmy patrzeć na nie bardziej krytycznie. Zdałyśmy sobie sprawę, że można przyzwyczaić się nawet do złego, brzydkiego i nieestetycznego. Z drugiej strony miałyśmy motywację, by zamiast narzekać i krytykować pokazać coś estetycznego i stąd też wzięła się nazwa bloga. Postanowiłyśmy, że chcemy uwrażliwić ludzi na pewien rodzaj estetyki.


Wraz z rozbudową bloga okazało się jednak, że jeszcze bardziej interesuje nas dizajn, wzornictwo, wnętrza - o tym chcemy pisać najwięcej, o tym, co nas zachwyca i inspiruje.

Oddzielną kategorią na naszym blogu jest seria postów DIY – Zrób To Sam, gdzie pokazujemy jak stworzyć nowe lub przerobić stare, niepotrzebne przedmioty w nowoczesny, dizajnerski sposób. Propagujemy ciekawe pomysły do wykonania samodzielnie we własnym domu / mieszkaniu i zachęcamy do kreatywności.


Staramy się, aby wygląd bloga współgrał z jego ideą – był estetyczny, czytelny i prosty w odbiorze. Nie ograniczamy się do pisania o określonym stylu, ale pokazujemy to, co w danym momencie nas ciekawi i inspiruje.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz