poniedziałek, 29 czerwca 2015

KIDS DESIGN SPACE


KIDS DESIGN SPACE to niezwykły cykl bezpłatnych interdyscyplinarnych spotkań i warsztatów dla dzieci w wieku 7 – 14 lat z zawodowymi ilustratorami, architektami, projektantami, ceramikami oraz rzemieślnikami.

Swój udział w projekcie potwierdziło 14 polskich twórców i pracowni: Anna Bać, Piotr Michalski, Oskar Zięta, BASK, Pracownia Jasiewicz,  Robert Pludra, Razy 2, MALAFOR, Jan Bajtlik, Ola Mirecka, Joanna Rusin i Anna Lehmann, Pracownia PORT, PAPER HEROES, Kubasek Studio, Barbara Śniegula oraz Anna Bać i Piotr Michalski z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Będą oni stopniowo przekazywali dzieciom swoją wiedzę, przybliżając im pojęcia ze świata designu i sztuki. Zaplanowano także wycieczki poznawcze oraz prace warsztatowe we wrocławskich pracowniach rzemieślniczych i artystycznych.

Udział w całym projekcie może wziąć aż 400 dzieci, które zostaną podzielone na 5 grup tematycznych: animacja, architektura, ceramika, design oraz ilustracja. Zajęcia i warsztaty odbywać się będą przez okres 6 miesięcy w formie spotkań pozalekcyjnych. Bogaty program aż 50 spotkań edukacyjnych zamknięto w 4 etapach: DOŚWIADCZANIE, KREOWANIE, REALIZACJA i WYSTAWA. Każdy z tych etapów jest szczegółowo opisany na stronie akcji TUTAJKIDS DESIGN SPACE to projekt mający na celu otworzenie najmłodszym drzwi do najlepszej edukacji artystycznej i estetycznej. Dzieci staną przed unikatową szansą doświadczenia całego procesu tworzenia – od pomysłu do produktu. W wyniku połączenia dziecięcej kreatywności i doświadczenia dorosłych powstaną niepowtarzalne koncepty. Zapisy obywają się na stronie projektu: kidsdesignspace.pl

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, a jego ambasadorem została Redaktor Naczelna Elle Decoration Polska - Małgorzata Szczepańska. Projekt jest także objęty patronatami: Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Rzecznika Praw Dziecka, Prezydenta Miasta Wrocław oraz Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Wrocław.


3 komentarze :