poniedziałek, 7 października 2013

To już było: Na podłogę koniecznie dywan!

W dniu dzisiejszym cykl "To już było" zawędrował na Forum Wnętrzarskie, gdzie Marta i Karolina przekonują nas do posiadania dywanów. Zapraszam do lektury!

*     *     *

Dywan jako element wystroju wnętrza, daje nam ogromne pole manewru w kwestii stylistycznego dopełnienia naszego mieszkania. Obecność dywanu może stać się swoistym centrum pokoju lub ścieżką, która poprowadzić do wnętrza domu. Ponad to, optycznie dodaje ciepła naszemu wnętrzu, stwarza komfort dla bosej stopy, a przede wszystkim zdobi przestrzeń i chroni podłogę. 

Przez stulecia ludzie robili chodniki ze splecionych pasków podartych, starych ubrań. W dzisiejszych czasach, maszyny błyskawicznie je wytwarzają zarówno z naturalnych jak i z syntetycznych materiałów, zapewniając dłuższą żywotność. Ku mojej radości istnieje jeszcze wiele miejsc na świecie, gdzie dywany tka się ręcznie. Dzięki takiej produkcji, każdy z chodników jest unikatowy i niepowtarzalny.

Wielkość dywanu, kolor czy wzór możemy wybierać dowolnie. Dla mnie w przypadku dywanów, im więcej, tym lepiej. Niech przyciąga wzrok naszych gości i zaprasza swoją przytulnością każdą stopę. Niech dominuje swoja formą, wzorem czy kolorem. I wcale nie musi występować w pojedynkę. Zestawienie kilku dywanów ze sobą, również świetnie się sprawdza! :)

http://www.desiretoinspire.net/

http://www.nuevo-estilo.es/

http://www.desiretoinspire.net/

http://www.desiretoinspire.net/

http://www.desiretoinspire.net/


7 komentarzy :

 1. Bardzo ciekawie napisane. Fajny artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłem przeciwnikiem dywanów dopóki nie pojawił się maluch w naszej rodzinie. Dywan to świetny amortyzator upadków https://teppi24.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również praktycznie od zawsze byłam wielką fanką posiadania dywanów i oczywiście tak jest nadal. Muszę przyznać, że bardzo fajnie sprawdza się również to co czytałam na stronie https://www.szczyptadesignu.pl/jak-wybrac-modny-dywan-do-domu/ i faktycznie posiadanie modnego dywanu w domu jest rzeczą ważną.

  OdpowiedzUsuń