poniedziałek, 21 października 2013

To już było: Co wspólnego mają pokazy mody z urządzaniem wnętrz?

Czy myśleliście kiedyś co wspólnego mają pokazy mody z wnętrzami? Jeżeli nie, to dziewczyny z bloga Architekt na obcasach pomyślały za was. Zapraszam do lektury!

*     *     *

Wydawać by się mogło, że dla wystroju Twojego wnętrza nie ma znaczenia czy modne są paski czy kratka, amarant czy szarość – a jednak! Trendy z wybiegów mają  przełożenie w świecie designu oraz wzornictwa. Projektanci tworzą równolegle z modą panującą na światowych wybiegach oraz dostosowują produkt do sytuacji panującej na rynku. Co jest modne w sezonie jesień/zima 2013?  Na pierwszym miejscu w wielkim stylu powraca krata. Nieważne czy drobna czy szeroka, czarna czy czerwona. Im więcej tym lepiej. Teraz swobodnie możemy połączyć kratkowaną pościel z kratkowaną narzutą w innym stylu. Projektanci mają większy dystans i swobodę łączenia wzorów ze wzorami. Drugie miejsce zajmuje kolor indygo. Dominujący, wyrazisty oraz energetyzujący. Wystarczy zastosować w tym kolorze tylko jeden element np. narzutę.
W pochmurne dni z pewnością sprawi, że świat nabierze odrobinę więcej kolorów a humor znacznie nam się poprawi. Większa ilość elementów w tym kolorze mogłaby przynieść efekt odwrotny do zamierzonego :) Ostatnim elementem pojawiającym się zarówno w designie jak i na wybiegach jest ornament. Bogato zdobiony wzór składa się z różnorodnych elementów często fantazyjnie łączonych. Kojarzony jest raczej z przepychem i bogactwem, ale zastosowanie go w klasycznym wnętrzu może przynieść ciekawy efekt dopełnienia pomieszczenia. Jeśli więc chcecie ożywić mieszkanie wystarczy zmienić dodatki, a wnętrze nabierze całkiem innego charakteru. Poduszki, koce, narzuty, zasłony. Niekoniecznie potrzebne jest od razu wielkie malowanie, którego większość osób tak nie lubi ;)
 Wszystkie przedstawione produkty znajdziesz w sklepach ZARA HOME, H&M HOME, HOME&YOU, IKEA.3 komentarze :

  1. Zdecydowania moda w każdej dziedzinie nieustannie się "przeplata", bardzo fajne kolaże zdjęć!

    OdpowiedzUsuń

  2. O proszę, nie widziałam przedtem podobnego zestawienia, a rzeczywiście coś w tym jest! Umarłam widząc pierwsze zdjęcie i dostrzegając wyraźne podobieństwo;D. W sumie styl to styl - zarówno we wnętrzach, jak i modzie - jak ma sie gust to w każdej dziedzinie:)

    OdpowiedzUsuń