środa, 9 października 2013

Wyniki konkursu Blogów Wnętrzarskich

Co prawda z jednodniowym poślizgiem, ale jednak publikuję wyniki konkursu. Jego zasady opisane są TUTAJ. Nie chcę przedłużać, więc od razu podaję zwycięzców:

W przypadku Kasi zadecydowało pytanie numer 1, za które z przyjemnością przyznaję nagrodę :)

Rafał urzekł mnie damskim pytaniem (o estetykę), z męskich ust.

Zwycięzców proszę o kontakt na blogiwnetrzarskie@gmail.com. Dodam, że Wasze prezenty są gdzieś tutaj:


Aby zaspokoić również apetyt innych uczestników konkursu, uzyskałem odpowiedzi od blogerek na przynajmniej część z zadanych pytań. Oto i one:

Jak wasza rodzina i znajomi odnoszą się do pisania przez Was bloga? Wspierają Was, dopingują? Czy może odnoszą się do tego jak do nieszkodliwego hobby?

Magda z Coś estetycznego: Moja rodzina wie, że jest to moja pasja i wierzą w to, co robię, jednak traktują to bardziej jako hobby, coś trochę oderwanego od rzeczywistości. Rodzice oczywiście czytują bloga regularnie i często mówią swoje zdanie. Natomiast ze znajomymi jest bardzo różnie - Ci najbliżsi, przyjaciele dopingują i promują, a dalsi znajomi często udają, że nie ma tematu lub chwalą, ale nigdy nie udzielają się na blogu.

Ania z Anicja's White Space: Moja mama jest od początku moją najwierniejszą czytelniczką, wyłapuje wszystkie literówki. Co ciekawe, odkąd prowadzę bloga rodzice usprawiedliwiają moje nowe nabytki właśnie pisaniem bloga. Mąż tak tego nie traktuje, ale i tak jest bardzo wyrozumiały i pozwala mi na różne szaleństwa. Staram się oddzielić moje życie od tego blogowego, więc nieliczni o nim wiedzą, ale reakcje są zawsze pozytywne.

Czy uważacie, że forma i pięknie zrobione i zmontowane zdjęcie to połowa sukcesu w przedstawieniu wnętrz?

Magda z Coś estetycznego: Zdecydowanie sukcesem dla mnie jest piękne wnętrze, przedstawione w odpowiedni sposób na zdjęciu. Czasem wystarczy dobrze zrobiona fotografia i obróbki są zbędne, a czasem trzeba nad zdjęciem troszkę 'popracować' - bo nie zawsze udaje nam się oddać piękno wnętrza bez fotograficznego zmysłu i umiejętności.

Ania z Anicja's White Space: Szczerze mówiąc tak, uważam, że to ma duże znaczenie.

Magda z Wnętrza Zewnętrza: Dobre zdjęcie to klucz do sukcesu. Niestety, ale nawet najpiękniejsze wnętrze może wyglądać źle, jeśli się je nieodpowiednio sfotografuje.

Jak Wy to robicie, że Wasze blogi są ładne? Czy kupujecie Wasze logotypu i zamawiacie banery w agencjach? Czy opanowaliście obsługę fotoszopa, żeby blog wyglądał profesjonalnie?

Magda z Coś estetycznego: Na naszym blogu staramy się, by wygląd strony głównej i poszczególnych jej elementów współgrał z jej ideą. Często używamy Photoshopa - nie tylko do obróbki zdjęć, ale stworzyłyśmy w tym programie nasz nagłówek oraz logo. Nie korzystamy z usług agencji, lub grafików - wymyślamy, próbjemy, aż logo i napis będą dokładnie takie, jakie pasuje do naszego bloga:) Żeby blog wyglądał profesjonalnie staramy się ograniczyć ilość gadzetów, zbędnych napisów itp- stawiamy na minimalizm.

Magda z Wnętrza Zewnętrza: Szczerze mówiąc, ja wciąż nie jestem zadowolona z wyglądu mojego bloga. Jest coraz lepiej, ale jeszcze nie powiedziałabym, że jest ładny. Pracuję nad jego wyglądem sama, ucząc się zarazem obsługi różnych programów, ale to ciągle nie jest to. Nie jestem grafikiem. Może kiedyś zdecyduję się poprosić kogoś o pomoc. Ale boję się, że nawet profesjonaliści nie będą w stanie mnie zadowolić...

Gdzie ukrywacie w swoich pięknych domach żelazka, deski do prasowania, sterty prasowania, kabelki i rozterki związane z uporządkowaniem tego wszystkiego? Nie wspominając już o masie butów , torebek , czapek , kapci :)

Magda z Wnętrza Zewnętrza: Mamy na to dwa pomieszczenia - schowek i garderobę. Niby malutkie mieszkanie, ale bardzo rozsądnie zostało pomyślane :) Takie domowe magazyny to skarb!

Ania z Anicja's White Space: W szafach, w szafach i jeszcze raz w szafach. Jest tylko jedna metoda na porządek  - odkładać wszystko na miejsce od razu i nauczenie tego innych domowników. Ja to nazywam ogarnianiem przestrzeni po sobie.

Czy skorzystałybyście z usług architekta wnętrz?

Magda z Wnętrza Zewnętrza: Sama nie, bo równie dobrze mogłabym zapłacić komuś, by pojechał za mnie na urlop. Bez sensu! Ale jeśli kogoś urządzanie wnętrz zupełnie nie kręci, skorzystanie z usług specjalisty to dobry pomysł. Tylko najpierw lepiej uważnie przyjrzeć się dotychczasowym projektom naszego kandydata, by upewnić się, że ma podobne wyczucie stylu do naszego.

Ania z Anicja's White Space: Zdecydowanie nie – jak można odbierać sobie całą frajdę urządzania mieszkania?
 
Co Ci sprawia największą frajdę w blogowaniu?
 
Ania z Anicja's White Space: Komentarze – to, że inne osoby dzielą się ze mną swoimi przemyśleniami.

Zachęcam do komentowania i wpisywania swoich odpowiedzi na zadane pytania :)


5 komentarzy :

 1. Przyznam szczerze, że bardzo fajnie czytało się te pytania i odpowiedzi. I to potwierdza jak mi żal, że nie było mnie na spotkaniu :( Fajnie jest poczytać o takich zwykłych, najprostszych sprawach, które nas dotyczą i nurtują i nam wydają się takie banalne, że czasami nawet zastanawiamy się czy w ogóle kogoś o to pytać, czy poruszać ten temat (no bo przecież to takie oczywiste) ... a jednak nie, okazuje się, że są inni, którzy podobnie myślą i mają podobne problemy! Warto pisać o tych sprawach i dzielić się swoimi spostrzeżeniami i pomagać sobie nawzajem :) Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi miło, dziękuję pięknie :)!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje dla Szczęściarzy!!
  Pytania fantastyczne!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla dziewczyn zasłużone gratulacje!
  Pomysł pytaniowo-odpowiedziowy fajowski :) Doczytałam się odpowiedzi które i mnie kłębiły się w głowie. Fajnie też poznać, jeszcze bliżej odpowiadające blogerki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. a ja jestem bardzo ciekawa odpowiedzi na pytanie o propozycje współpracy. Chciałabym poznać doświadczenia innych blogerów w tym temacie.

  OdpowiedzUsuń