środa, 11 maja 2016

BlogInTalk 2016

Ósme BlogInTalk za nami! Tegoroczna edycja przybrała zupełnie inną formę niż poprzednie. Tym razem, zamiast integracyjnych dyskusji o blogowaniu, przygotowaliśmy warsztaty, prelekcje i spotkania z profesjonalistami. 

Kto był z nami?

Karolina Augustyn z bloga ALE TU ŁADNIE
Ewa Wierucka z bloga ART DE LUXE
Małgosia Budzich z bloga ODNAWIALNIA
Kasia Sojka z bloga PIĄTY POKÓJ
Ilona Jankiewicz-Próchenko z bloga PRZEPLATANE KOLORAMI
Marta Michalik z bloga ZOYKA HOME
 Prelegenci:

Aleksandra Cupek, autorka bloga Apetyczne Wnętrze, architekt i UX designer 
Ola skoncentrowała się na funkcjonalności bloga. Jak powinien być zbudowany, by był przyjazny dla czytelników - bo blog to nie tylko treści, ale też odpowiednie "opakowanie". Wspólnie analizowaliśmy blogi uczestników i zastanawialiśmy się, jakie są ich mocne i słabe strony. 

Agnieszka Świetlik, autorka kanału ZdrowoManiaTV i bloga Lifemanagerka 
Agnieszka była z nami przez cały dzień, służąc radą również podczas części kreatywnej. W swojej prezentacji skupiła się na formach dotarcia do czytelników oraz współpracy z markami - dlaczego warto samemu zrobić pierwszy krok, jak się do tego zabrać i co uwzględnić w budżecie naszego projektu.


Patrycja Orłowska, Social Media Consultant w Agora SA
Patrycja wyjaśniła, na co zwracać uwagę, by lepiej wykorzystywać potencjał Facebooka oraz pokazała krok po kroku, jak tworzyć i optymalizować facebookowe kampanie reklamowe. W końcu to m.in. dzięki nim blogerzy mogą zwiększyć swoje zasięgi i przestać się martwić statystykami.


  
Po intensywnym szkoleniu, zaplanowaliśmy część kreatywną. Po prezentacji przedstawiciela Śnieżki, będącej sponsorem naszego wydarzenia, blogerzy podzieleni w pary mieli okazję wymyślić projekty, które chcieliby zrealizować. Niedużo czasu, głowy pełne pomysłów, ograniczony budżet i pomoc mentora. Na koniec każda para swój projekt prezentowała.

Wszystkie koncepcje były naprawdę dobre! Pojawiły się oryginalne skojarzenia, nowe technologie i historie z przymrużeniem oka. Blogerki wykorzystały atuty swoich blogów, stawiając na rozwiązania, w których czują się pewnie, lub chciały spróbować czegoś, czego jeszcze nigdzie nie było! Narada była burzliwa, ale ostatecznie do realizacji przedstawiciel Śnieżki mógł wybrać tylko jeden projekt

Swój projekt będą wkrótce realizowały Ilona i Marta!
Serdecznie gratulujemy, a Was zapraszamy do śledzenia ich blogów :)


zdjęcia: Emilia Sałajczyk oraz Magda i Piotr MotrenkoDziękujemy wszystkim za przybycie! 
Mamy nadzieję, że warsztaty okazały się owocne, a nowa wiedza przyda się Wam w praktyce :)


18 komentarzy :

 1. http://retroplytki.net.pl/15-narozniki

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. PRAWDZIWA CEGŁA

  http://retroplytki.net.pl/plytki-retro/8-plytki-retro.html

  OdpowiedzUsuń
 4. PRAWDZIWA CEGŁA

  http://retroplytki.net.pl/plytki-retro/8-plytki-retro.html

  OdpowiedzUsuń
 5. PRAWDZIWA CEGŁA

  http://retroplytki.net.pl/plytki-retro/8-plytki-retro.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne rzeczy, z kuchnią zawsze jest ciężko. Pamiętam, że jak ogarniałem swoją, to cały czas coś nam nie pasowało. A co do spotkania - sami eksperci, fajnie, że ludzie z różnych blogów spotykają się i radzą innym ;)

  ________________
  pozyczka na raty - tylko w credy24!

  OdpowiedzUsuń
 7. Warto organizować takie spotkania, pozwalają się zintegrować, znaleźć wspólny język, wypracować spójną strategię działania i wiele się od siebie nawzajem nauczyć. Ja dowiedziałem się sporo na ten temat współpracując z centrum http://www.bartycka24.pl/ to prawdziwi profesjonaliści w swoim fachu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajna ta nowa ściana :)

   Usuń
  2. Warto organizować takie spotkania, pozwalają się zintegrować.

   Usuń
 8. Fajnie spotkać się w realu:) Kiedy spotkało się tylu kreatywnych ludzi w jednym miejscu, to musiało być fajnie:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajne spotkanie. Nie wiedziałem, że blogerzy się tak integrują :)

  ___________________
  http://czapnik-schody.pl/

  OdpowiedzUsuń
 10. zapraszam na www.blog.mohome.pl :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Moja koleżanka Marta mi powiedziała o tym blogu. Nie wiedziałam że takie spotkania są organizowane. Chciałabym tam kiedyż być i z wami pogadać :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Cóż za ciekawy blog, nie spodziewałabym się że aż tyle ciekawych miejsc jest tu zawartych i wyróżnionych. Cieszę się że tu trafiłam, na pewno znajdę sporo inspiracji, pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajnie, że macie takie zebrania:D To wlansie z waszych blogów czepałam inspiracje do swojego mieszkania. Byl u nas duzy remont i oj działo się:D Aranżacja nie była łatwa:D Dużo czasu straciliśmy na znalezienie fajnej markizy ale trafiliśmy na https://perfecta.pl/oslony-zewnetrzne/markizy/ i poszlo z górki:)

  OdpowiedzUsuń