sobota, 4 kwietnia 2015

Nie przegap! [marzec]

Przez cały marzec obserwowałam, które wpisy na forum Blogów Wnętrzarskich spotykały się ze szczególnie ciepłym przyjęciem. Na tej podstawie przygotowałam listę postów, których zdecydowanie nie można przegapić! Urodzinowe before and after - sypialnia, Fotostwory
Mamy okazję zobaczyć sypialnię Marty w szerokich kadrach i dowiedzieć się, z jakimi trudnościami musiała się zmierzyć urządzając to pomieszczenie. Pokoik jest naprawdę nieduży, ale przeszedł olbrzymią metamorfozę. Kolejny dowód na to, że nie trzeba wszystkiego robić od nowa i często wystarczy dostosować zastane rozwiązania, by wnętrze wyglądało zupełnie inaczej. 

Urodzinowe before and after - kuchnia z jadalnią, Fotostwory
Kolejna metamorfoza u Marty. Wnętrze po zmianie nie do poznania! Dużo naturalnych materiałów i dodatków z historią. Moją uwagę szczególnie przykuła stara szafa i kolorowe szkło.

Neutralna baza i co dalej? Urządzamy pokój dla dziecka, Fotobloo
Ola przygotowała trzy stylizacje pokoju swojej córeczki i tym samym udowodniła, że ściany i meble w neutralnych kolorach są fantastyczną bazą dla kolorowych dodatków. Zamiast co roku robić remont, wystarczy zmienić dekoracje i pokój nabiera zupełnie innego charakteru.

Czy każde meble można przerobić? Malowanie okleiny MDF, Conchita Home
Do przeprowadzania zmian najwdzięczniejszym materiałem jest chyba lite drewno. Ale czy to oznacza, że z innymi meblami już nic się nie da zrobić? W żadnym wypadku! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie metamorfozę szafeczek u Kasi.

Choć ceny pojedynczych produktów potrzebnych przy budowie domu nie robią wrażenia, warto im się dokładniej przyjrzeć. Wszystkiego potrzebujemy w naprawdę dużych ilościach, a każdy grosz przemnożony przez odpowiednią liczbę może dać nam tysiące złotych oszczędności. Warto się zastanowić, które wydatki faktycznie są dla nas niezbędne.

[Polska] Mieszkanie na poddaszu, Wnętrza Zewnętrza
Mur pruski w salonie, żółty fotel, surowa cegła, przestrzeń i antresola. Narzekamy, że w Polsce tandeta i bezguście, a jednak zdarzają się wnętrza, którymi naprawdę możemy się pochwalić. Liczba polubień pod tekstem dowodzi, że nie tylko mi podoba się taki styl.

Living room, O zebrze
Malowanie ścian skończone! Ola zaprezentowała wszystkie kąty swojego salonu po drobnym remoncie związanym z malowaniem. Sporo ciekawych historii i sprytnych rozwiązań do podpatrzenia.

Jak udekorować wnętrze dla osób lubiących zmiany? Coach Your Home
Kilka praktycznych wskazówek, jak urządzić dom, by móc często zmieniać wystrój, a jednocześnie uniknąć remontów i nie zbankrutować.

Cudownie, Piece od love
Kadry z mieszkania Oli naprawdę zachwycają. Wszystko jest dopracowane w najmniejszym szczególe. Prawdziwa perła wśród polskich wnętrz! 

Sznur i dębowe półki, Design or breakfast
Oryginalne półki w wąskim przedpokoju. Nie tylko świetnie wyglądają, ale są też bardzo praktyczne. Proste rozwiązania są zazwyczaj najlepsze!

Hally's, Lifestyle Inspiracje
Ta londyńska restauracja pojawiła się już na wielu blogach, ale wciąż zachwyca świetnym wystrojem. Odpowiedni dobór materiałów i świetne dawkowanie koloru. Jest się na czym wzorować!

Urządzanie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie. Anicja opowiada o dylematach, z którymi musiała się zmierzyć i prezentuje efekty swojej pracy. Pokoik małej Łucji to połączenie estetyki i funkcjonalności.


10 błędów w urządzaniu domów, C'ollage blog
Najczęstsze i najbardziej irytujące błędy, które popełniają osoby urządzające swoje domy. Lepiej się z nimi zapoznać, by przypadkiem ich nie powtórzyć. Chyba że już teraz masz na swoim koncie połowę z nich...?

Szwedzkie mieszkanko z czarnymi detalami, Minty shades of grey
Dużo osób skarży się na nieciekawe rury w swoich mieszkaniach. W tym wnętrzu zrobiono z nich wielki atut. Jeśli nie da się czegoś ukryć, może warto to wyeksponować?

Niebiańska sypialnia moich dzieci, Piąty pokój
Pokój dziecięcy, daleki od szarości stylu skandynawskiego. Jest błękit, jest czerwień i są chmurki. Dużo się dzieje, ale wszystko razem tworzy fajną kompozycję.

Miłej lektury i wesołych Świąt! :)4 komentarze :