wtorek, 31 marca 2015

BlogINtalk: Kraków

Pierwsze spotkanie BlogINtalk za nami! Jak było? Kto był? O czym mówiliśmy?

Kraków, 28 marca 2015 | Bloger - marka - czytelnik

Dominika Bodenko - Soho minimal [FB] [IG]
Aleksandra Żywicka - O Zebrze - [FB] [IG]
Jolanta Drąszcz - so interio [IG]
Aleksandra Stabrawa - Stabrawa.pl [FB] [IG]
Joanna Szulc - Gronek - Mój dom - moja pasja [FB] [IG]
Ania R-N - Cup of art
Agn Puchyr - Pani Dyrektor [FB] [IG]
Maria Podobińska-Tuleja - Proste Wnętrze [FB] [IG]
Olka Barczak - Collage Blog [FB] [IG]
Aga Porembska - Gu tworzy [FB] [IG]
Magda Szulc - Simply About Home [FB] [IG]
Magda Motrenko - WnetrzaZewnetrza.pl [FB] [IG]

miejsce: kawiarnia Magia
zdjęcia: Fotoplastykon
sponsorzy: Orange, Śnieżka

fot. Fotoplastykon


Temat spotkania to "Bloger - marka - czytelnik" i wokół tego toczyło się większość dyskusji. Co lubią czytelnicy? O czym najchętniej piszą blogerzy? O co pytają firmy? Jakie wnioski? Blogerzy uwielbiają pisać o tym, co podoba się czytelnikom, więc pod tym względem idealnie się uzupełniają. Natomiast w pierwszej chwili firmy wydały się tutaj zbędnym ogniwem - najczęściej zainteresowane suchymi liczbami, zupełnie nie rozumieją, co w blogowaniu jest najciekawsze. Oczywiście są marki, które się pod tym względem wyróżniają, jak sponsorzy naszego spotkania, ale to wciąż nie jest popularne zjawisko. Później jednak padło pytanie o ciekawe projekty, które chcielibyśmy zrealizować, ale zostawiamy je na przyszłość ze względu na brak czasu lub duże koszty. Czy rolą marki nie jest więc pomoc w zrealizowaniu tych wszystkich pomysłów, na które czekają czytelnicy? 

Zastanawialiśmy się, czemu tematyka wnętrzarska przyciąga mniej osób niż modowa lub kulinarna. Co prawda, codziennie trzeba zdecydować, co na siebie założyć i co zjeść na obiad, a mieszkanie można urządzić raz na całe życie. Ale czy to faktycznie wystarczający powód? Dlaczego wciąż tak mało osób zastanawia się nad wyglądem swojego domu? Czy problemem jest budżet? W końcu jedzenie i ubrania to mniejsze wydatki niż meble. A może jednak ludzie żyją na pokaz? Domu tak łatwo nie da się pokazać znajomym w szkole, pracy czy na ulicy. Niestety nie rozwikłaliśmy tej zagadki.


fot. Fotoplastykon

Rozmawiałyśmy też o stereotypach i anonimowych czytelnikach, którym wydaje się, że znają nas lepiej niż my same. Wszystko zasługą bogatego męża, a za projektami DIY z pewnością stoi ekipa remontowa. Otóż nie! Naprawdę dziewczyny robią w domach cuda! Same. 
Bo kobieta też potrafi :)

Z tym pozytywnym akcentem zostawiamy Was do kolejnego spotkania, które już 9 maja w Katowicach! Zapisy tutaj (klik). Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

12 komentarzy :

 1. Och dziewczyny. Miałyście o czym rozmawiać, temat rzeka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda! Tak szeroki, że nie sposób dojść do jednoznacznych wniosków i po prostu skończyć. Ale grunt to zmusić szare komórki do myślenia i poszerzyć horyzonty. Wtedy zmienia się trochę spojrzenie na niektóre rzeczy, z którymi mamy do czynienia na co dzień i można zdziałać więcej :)

   Usuń
 2. Niby sielsko anielsko, ale tematy poważne i nie dokończone chyba :-)
  Czy tematyka w każdym mieście bedzie ta sama?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tematy będą różne, chociaż podejrzewam, że niektóre wątki będą wypływać za każdym razem ;) ale z założenia ma być różnorodnie i do tego też będziemy dążyć.

   Usuń
 3. Super! Nie mogę się doczekać Poznania :) buziaki

  OdpowiedzUsuń
 4. super! to z niecierpliwieniem czekam na Wrocław :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj to super spotkanie musiało być ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Było świetnie! Dobrze, że już niedługo kolejne miasta. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo żałuję, że nie mogłam tam być z Wami, a Katowice też umkną mi koło nosa.... ehhh No nic, następnym razem. A tymczasem WESOŁYCH ŚWIĄT :)!!!!

  OdpowiedzUsuń