poniedziałek, 9 grudnia 2013

Przedstawiamy... White Loft

Jeżeli szukacie skandynawskiego designu, to dobrze trafiliście. Ania z White Loft opowie wam o swoich inspiracjach. Zapraszam!


White Loft powstał w mojej głowie 2 lata temu z fascynacji skandynawskim designem, z przekonania, że przestrzeń, w której przebywamy oddziałuje na nas bardzo mocno, a skoro tak, warto otaczać się przedmiotami, które są w naszym przekonaniu piękne.

Zawsze zachwycała mnie prostota, minimalizm i umiejętności kreowania z niewielu przedmiotów wnętrza, które z jednej strony będzie surowe, z drugiej jednak pełne ciepła, przytulne.Drugim moim źródłem zachwytu była muzyka – Heima Sigur Ros, na którą trafiłam przypadkiem pewnego wieczoru. Co zobaczyłam? Przestrzeń i przepiękne krajobrazy Islandii, małe zapomniane miejsca, które dawniej tętniły życiem (jeśli życiem tętnić może zamieszkała przez kilkunastu rybaków wioska), wodospady i wulkany, piękną ciągnącą się po horyzont łąkę. Rodowity Islandczyk zobaczyłby w niej jeszcze elfy!


Od tego czasu miałam dwa marzenia – pierwsze najważniejsze to pojechać na Islandię!  Drugie, wpisać w moje codzienne zajęcia to, co zwykle sprawiało mi ogromną przyjemność – założyć cos więcej niż sklep czy zwykły skład rzeczy – miejsce z niepowtarzalnymi przedmiotami wykreowanymi przez skandynawskich projektantów.


Im dłużej się tym zajmuję, tym więcej widzę rzeczy, które mnie zachwycają. Zwykle chciałabym, żeby wszystko dookoła było białe (poza śniegiem, bo generalnie nie lubię, kiedy jest zimno – chyba że byłby to śnieg islandzki), a potem znowu mam potrzebę koloru. Poza Skandynawią dzięki White Loft małymi kroczkami odkrywam niepowtarzalne przedmioty holenderskich pracowni projektowych. Marzy mi się własne M na kształt loftu, które będzie miało wielkie piękne okna. Wiem, że dużo jeszcze mam do odkrycia i że warto czekać, bo spełnianie marzeń to tylko kwestia czasu, który po drodze mogą wypełniać małe przyjemności… 10 komentarzy :

 1. ale piekne inspirujące foki :) chyba zaczynam się rozglądać za mieszkaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. :)))))))))) uwielbiam whiteloft i Anię właścicielkę:)))))

  OdpowiedzUsuń
 3. to cudowne miejsce i bardzo sympatyczna Właścicielka :) buziaki

  OdpowiedzUsuń
 4. Urocze miejsce i chociaż Ani nie znam osobiście, to nie wątpię, że jest osobą pełną ciepła, które umiejętnie przekazuje w swoich whiteloftowych artykułach, zawsze ozdobionych pięknymi i niebanalnymi zdjęciami.

  Pozdrawiam Cię Aniu serdecznie :)
  Magda

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo Wam dziękuję! Pozdrawiam ciepło:) ania

  OdpowiedzUsuń
 6. Należę do White Loftowego fan clubu. A jeśli takowego jeszcze nie ma (co by mnie zdziwiło, bo przecież do niego należę!!!), to trza go natychmiast założyć! ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Pieeeeknie musze koniecznie wybrac sie do Ani w odwiedziny:-))

  OdpowiedzUsuń
 8. White loft, super;-) Koniecznie to ja bym chciała mieć takie wnetrza u siebie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Super, na tych zdjęciach idealnie widać, jak minimalizm jest uroczy i elegancki :)

  OdpowiedzUsuń