poniedziałek, 27 maja 2013

Przedstawiamy... Architektura z KOLOREM

Dziś bohaterką cyklu "Przedstawiamy..." jest Małgorzata, autorka bloga Architektura z KOLOREM. Swoimi pasjami, zainteresowaniami i poglądami dzieli się z czytelnikami Blogów Wnętrzarskich. Zachęcamy do lektury:


Na pytanie jak opisałabym samą siebie w pierwszej chwili ciężko mi było odpowiedzieć. Po zastanowieniu stwierdzam, że ciągle najtrafniej określa mnie mój opis zamieszczony na profilu blogera:

Z zawodu i z pasji jestem architektem. Ciągle poszukuję inspiracji do moich projektów. Kocham KOLORY. Szukam ich wszędzie. Patrzę, podziwiam, fotografuję. Chcę dzielić się tym co mnie zachwyca, inspiruje, pobudza do myślenia. Stąd pomysł na pisanie bloga."

Obecnie przede wszystkim zajmuję się projektowaniem wnętrz mieszkalnych. Do moich ulubionych pomieszczeń należą kuchnie, których mam całkiem sporo na swoim koncie! Bardzo często od ich aranżacji rozpoczynam współpracę z klientami i to ona determinuje charakter pozostałych pomieszczeń.
Kierując się kilkuletnim doświadczeniem pracy z inwestorami zauważyłam, że Polacy są bardzo zachowawczy i mało odważni w kreowaniu swoich wnętrz. Boją się wyzwań, kolorów, bazują głównie na tym co znajdują w polskich czasopismach wnętrzarskich. Ja staram się przekonać ich, że wnętrza nie muszą być nudne, drogie i pozbawione wyrazu. Blog służy mi jako notatnik, forma nawiązania dialogu z klientem, zaangażowania go do współpracy, zachęcenia go do przełamywania jakiś stereotypów i wyczulenie go na piękno.

dywan jak obraz. Więcej:
Moim marzeniem jest projektowanie budynków począwszy od fundamentów po klamkę od drzwi czy uchwyt w szafce. Uwielbiam takie zlecenia. Wtedy jako architekt czuję się spełniona. Warunkiem koniecznym do tego jest inwestor otwarty na nowe rozwiązania i propozycje. Ogromną skarbnicą wiedzy i pomocnym narzędziem są blogi wnętrzarskie. Mój to tylko kropla w oceanie inspiracji i pomysłów.


biel to też istotny w wystroju wnętrz kolor
Oprócz kolorowych wnętrz, na blogu zamieszczam wpisy o ciekawej architekturze, budynkach wykreowanych przez kolor.

Prywatnie jestem przede wszystkim żoną Michała, uzdolnionego programisty oraz mamą dwóch małych i cudownych córeczek - Karoliny i Klementyny. Odkąd pojawiły się na świecie, to głównie one wypełniają mi czas. Kiedy mam wolne, pracuję i rozwijam się zawodowo.

pokój córek bohaterki :) więcej:
Mieszkamy w Krakowie. Trzy lata temu kupiliśmy nasze własne M3 i ciągle je urządzamy. Czasami zamieszczam na blogu posty z postępami.


Na dwóch powyższych zdjęciach widzimy beton architektoniczny,
czyli autorski projekt,w którym autorka mieszka na codzień. Więcej: http://architekturazkolorem.blogspot.com/2013/01/beton-architektoniczny-we-wnetrzach-w.html
Poza pracą zawodową jestem pasjonatem wszelakich wycieczek krajoznawczych, uwielbiam zwiedzać nasze miasto, oprowadzać po nim znajomych, naszych gości. Uwielbiam fotografować wszystko co mnie otacza, głównie małe dzieci i kwiaty. Oglądam świat przez obiektyw aparatu. Przez obrazy i kadry zdjęć zapamiętuję wydarzenia. Wracając do bloga i mojej miłości do KOLORÓW, to pewnie wiąże się z moim uwielbieniem Hiszpanii, Włoch -  generalnie krajów śródziemnomorskich. Kocham ich klimat, przyrodę, kulturę, jedzenie. Temperament też mam podobno hiszpańskiej kobiety!

Jak Wam się podoba wykorzystanie kolorów we wnętrzach? Odważylibyście się na żółte poduszki w szarym salonie? Zapraszamy na Architekturę z KOLOREM!


1 komentarz :

  1. Jak najbardziej jestem za kolorem ;) Nie wszędzie on pasuje, ale w wielu przypadkach nic innego tak dobrze nie poprawi wyglądu wnętrza ;)

    OdpowiedzUsuń