wtorek, 25 sierpnia 2015

BlogINtalk: Warszawa


Warszawa, 2 sierpnia | Blogosfera wnętrzarska za 5 lat

Kasia Bobocińska-Czerwińska - conchitahome.pl [FB] [IG]
Ludmiła Szpila-Szemraj - enjoyourhome.blogspot.com [FB] [IG]
Marta Modrzejewska - fotostwory.blogspot.com [FB] [IG]
Sylwia Czubkowska - majsterki.pl [FB] [IG]
Alicja Rzeczkowska - majsterki.pl [FB] [IG]
Kasia Rutkowiak - my-full-house.com [FB] [IG]
Magda Motrenko - wnetrzazewnetrza.pl [FB] [IG]

zdjęcia: Adam Tesarski
sponsorzy: Orange, Śnieżka


W Warszawie odbyło się ostatnie spotkanie BlogINtalk w tym roku. Pojawiły się na nim dziewczyny obecne w blogosferze wnętrzarskiej od wielu lat, a także te, które działają od niedawna, a już podbiły serca wielu czytelników. Bogate i różnorodne doświadczenia każdej z nas sprawiły, że konwersacje mogły ciągnąć się przez wiele godzin. 

Analizowałyśmy, jak blogosfera wnętrzarska zmieniła się w ostatnich latach. 
Zauważyłyśmy, że pojawiło się dużo nowych stron, które są bardzo profesjonalnie prowadzone. Modny shabby chic powoli odszedł w zapomnienie, a na jego miejsce wszedł styl skandynawski. Blogi zostały rozszerzone o swoje kanały social media - głównie facebook i instagram.

Porównywałyśmy polską blogosferę wnętrzarską z blogami zagranicznymi i doszłyśmy do wniosku, że nie ma większych różnic pomiędzy blogami naszymi, a koleżanek z zachodu. Wiele polskich blogów trzyma bardzo wysoki poziom! Wciąż jednak nie jesteśmy tak zintegrowaną społecznością, jaka jest na blogach skandynawskich. Choć spotykamy się i współpracujemy, to jeszcze nie na taką skalę, jak tam. Wciąż też współprace komercyjne są u nas rzadkością - zupełnie inaczej niż za granicą, gdzie marketerzy zdążyli poznać się na potencjale blogosfery.

Jak widzimy przyszłość? Na pewno styl skandynawski zostanie wyparty przez nowe trendy - podejrzewamy, że na popularności zyskają kolory oraz stylistyka PRLu. A co poza tym? Ciężko określić, jakich zmian powinnyśmy się spodziewać. Wiele blogerek wnętrzarskich, choć prowadzi swoje strony bardzo profesjonalnie, nie planuje zajmować się blogowaniem zawodowo. Nie należy więc spodziewać się, że zmiany będą zachodziły gwałtowanie. Warto też zauważyć, że blogosfera wnętrzarska powoli przyswaja sobie różne nowości techniczne - podczas, gdy w blogosferze lifestylowej instagram zostaje już wyparty przez kolejne aplikacje, kolejne blogerki wnętrzarskie dopiero zakładają swoje konta. Możliwe, że nowe pokolenie wnętrzarek za parę lat narzuci inne tempo. A może większe zmiany przyjdą, gdy na blogach pojawią się większe pieniądze? Zobaczymy, co przyniesie przyszłość...2 komentarze :

 1. I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was great.
  I do not know who you are but certainly you’re going to a famous blogger if you are not already
  토토
  온라인경마
  경마사이트

  OdpowiedzUsuń
 2. You always comes with great stuff for your user. Thanks for being user friendly and Keep posting such great stuff
  majortotositepro1
  racesitepro1
  oncasinositenet1
  totopickpro1

  OdpowiedzUsuń