poniedziałek, 20 lipca 2015

BlogINtalk: Szczecin

Szczecin, 27 czerwca 2015 | Etyka blogera

Marta Wilczyńska - domdlawroga.pl [FB] [IG]
Małgorzata Wolff - homebywolff.blogspot.com [FB]
Karolina Zagrodzka - houseloves.pl [FB] [IG]
Diana Marzejon - ladiesdesigns.pl [FB] [IG]
Agnieszka Dębińska - lifestyleinspiracje.pl [FB] [IG]
Karolina Dołżonek-Wieliczko - mojamanufakturasmaku.blogspot.com [FB] [IG]
Agnieszka Trafas - mojschabbychic.blogspot.de [FB] [IG]
Anna Malinowska-Łukasiak - projektcacko.pl [FB] [IG]
Magda Motrenko - wnetrzazewnetrza.pl [FB] [IG]
Anna Pryć-Futkowska - wymarzonydomani.blogspot.com [FB] [IG]

miejsce: Corona Coffee 
zdjęcia: Emilia Sałajczyk
sponsorzy: OrangeŚnieżka


Może się wydawać, że każdy blog jest inny, więc nic nie powinno nas łączyć. Bo po co? Maksymalna autonomia! Jednak tak to wygląda wyłącznie z naszej strony. Z zewnątrz jesteśmy postrzegani jako grupa - blogerzy. I musimy się liczyć z tego konsekwencjami.

Wystarczy, że jeden bloger zachowa się nieodpowiednio, by zupełnie zniechęcić daną firmę do współpracy z nami. Spotykamy się z konkretnymi przykładami takich następstw, więc nie jest to związek zupełnie oderwany od rzeczywistości. Naprawdę tak jest! Dlatego warto, byśmy wszyscy przestrzegali pewnych norm.

Jakie to normy?
Można mnożyć przykłady prostych reguł, jak komunikowanie czytelnikom, które posty są wynikiem współpracy z firmami (gra w otwarte karty, by nikt nie czuł się oszukiwany), ale prawda jest taka, że wystarczy tylko jedna zasada:

SZACUNEK

Szanujmy siebie nawzajem, szanujmy czytelników i szanujmy przedstawicieli firm. Nie obrażajmy się i nie róbmy publicznych awantur. Rozmawiajmy.

Chociaż to takie proste, warto czasem zrobić mały rachunek sumienia. W pośpiechu i emocjach łatwo o niewłaściwie decyzje. Ale w razie wątpliwości, pamiętajcie - są inni blogerzy! Zawsze możemy zapytać ich o radę. Czy tego chcemy, czy nie, jesteśmy grupą - wspierajmy się nawzajem!

I tu muszę wyrazić mój wielki podziw dla dziewczyn ze Szczecina i okolic, które już od dłuższego czasu utrzymują ze sobą prywatne kontakty, motywują się, wspierają i organizują. Mają w sobie taką siłę, że gdyby chciały, cały świat leżałby u ich stóp! Naprawdę! Niesamowita energia! Bierzmy wszyscy z nich przykład.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz