wtorek, 9 grudnia 2014

Design z sercem

Przed świętami zawsze dużo się mówi o różnych akcjach charytatywnych. Przygotuj prezent, przygotuj paczkę, zrób przelew, jeden, drugi... Stajemy się głusi na te apele, na które przecież odpowiedzieć może ktoś inny.
Ale z "Design z Sercem" wszystko wygląda inaczej. Warto, byś przeczytał ten wpis do końca, bo może właśnie TY jesteś jedną z tych osób, które są w stanie zadziałać najbardziej. Sprawdź!


Pierwsza edycja miała miejsce latem. Dagmara i Ola, autorki bloga roomor!, zebrały rzeczy od różnych polskich projektantów, od firm wnętrzarskich, od osób zajmujących się rękodziełem, a następnie pokazały je na swoim blogu i zawiozły do Pałacu (czyli Stacjonarnego Hospicjum dla Dzieci i Centrum Medycznego Gajusz), gdzie udekorowały pomieszczenia i zrobiły w nich sesję zdjęciową. 
Pomysł narodził się w związku z pierwszymi urodzinami naszego bloga. Miałyśmy okazję podglądać najpiękniejsze pokoje dziecięce w Polsce i poznać wielu wspaniałych projektantów i pracowni. Pomyślałyśmy, że wspaniale byłoby ich wszystkich zobaczyć w jednym miejscu. Miejscu, o którym już od dawna myślałyśmy.
Dlaczego akurat ta Fundacja?
Gajusz podejmuje liczne inicjatywy, które przełamują stereotypowe myślenie o tego typu miejscach. Bardzo cenimy ich niesłabnące zaangażowanie na rzecz dzieci. Są dla nas najlepszą wizytówką Łodzi, z której pochodzimy.
Hospicjum zareagowało na pomysł dziewczyn wielkim entuzjazmem, dzięki czemu wszystko bez problemu udało się przeprowadzić. Efekty przepiękne! TU możecie zobaczyć, jakie rzeczy trafiły do Pałacu, a TUTAJ i TUTAJ, jak się prezentowały już na miejscu.


Tym razem będzie podobnie, choć może z trochę większym rozmachem. Dlatego zależy nam, by o projekcie dowiedziało jak najwięcej osób, aby każdy, kto tworzy lub prowadzi sklep z pięknymi rzeczami, zdążył się przyłączyć. Wszystkie dekoracje powinny trafić do dziewczyn do 15 grudnia, więc został tylko tydzień! 
Skupiamy się na pięknych dekoracjach, które oprócz walorów estetycznych, przyciągną oko maluchów, wzbudzą ich zainteresowanie i sprawią, że pojawi się uśmiech na buzi. Pałac ma już swój niesamowity klimat. Zależy nam, aby kontynuować tę stylistykę. Stawiamy na polski handmade, który zachwyca nas oryginalnością, oraz unikalne projekty z polskich sklepów.

Jeśli więc prowadzisz sklep lub sam zajmujesz się tworzeniem pięknych rzeczy, to masz to szczęście, że możesz w bardzo konkretny sposób przyłączyć się do całej akcji. Wystarczy, że napiszesz do dziewczyn na roomorblog@gmail.com i przekażesz im jakąś rzecz do udekorowania Pałacu. W ten sposób nie tylko zrobisz dobry uczynek, ale też zostaniesz wymieniony w relacjach, a przedmioty od Ciebie pojawią się na zdjęciach.

Jeśli nie jesteś w stanie nic przekazać, po prostu udostępnij dalej informacje o "Design z Sercem". Nieważne czy zrobisz to na swoim blogu, facebooku czy w prywatnych rozmowach ze znajomymi. Ważne, by wieść niosła się dalej.
Musimy przyznać, że pomimo iż jest to już druga edycja "Design z Sercem", nadal jesteśmy zaskoczone pozytywną reakcją ludzi oraz ich zaangażowaniem. Zgłaszają się do nas z niesamowitymi propozycjami nawet maleńkie rodzinne pracownie! [...] Spotkałyśmy na swojej drodze wspaniałych ludzi i uwierzyłyśmy, że nie ma rzeczy niemożliwych!

Grafiki do udostępniania: [link1] [link2]. Wpis do linkownia: [link]


2 komentarze :