piątek, 14 listopada 2014

Iluminado

Iluminado dostało wyróżnienie blogerów podczas Warszawskich Targów Designu WZORY. Czym zachwycili jury? Piękną ceramiką i jej niecodziennym zastosowaniem. Co mam na myśli? Już tłumaczę!

Magdalena i Marcin - to oni tworzą Iluminado. Poznali się 10 lat temu dzięki muzyce, którą nadal tworzą w wolnych chwilach. "Ceramika sama wtargnęła do naszego życia i od kilku lat zajmuje w nim coraz więcej miejsca.

Najbardziej charakterystycznym produktem Iluminado są kafle UNICO. Z pozoru nic niezwykłego. Kafle jak kafle. Te jednak wyróżniają się swoim wyjątkowym kształtem, który pozwala na tworzenie przeróżnych wzorów na ścianie.  Zamiast szlaczków w kwiatuszki, fantastyczne wzory przestrzenne. Sami zobaczcie:

To zaledwie dwa kształty, a jakie morze możliwości...
"Staramy się tak projektować nasze wyroby tak, by użytkownik miał wpływ na ich ostateczną formę, kształt czy kolorystykę."Zobaczcie też krótki film z ceramiką 3D w roli głównej:


Kafle to jednak wcale nie wszystko. Kolejną rzeczą godną naszej uwagi są śliczne doniczki. Choć koncepcja wieszania roślin na ścianie nie jest niczym nowym, to jednak dotychczas ciężko było znaleźć tak designerską osłonkę! Przyznajcie - zdecydowanie nie kojarzą się z doniczkami, w których rośliny na ścianie wieszały nasze babcie. 


To genialny projekt, na który składa się prostota, funkcjonalność i piękno.


TUTAJ możecie zobaczyć, jak doniczki Iluminado prezentują się na ścianie u Oli z Fotobloo.

Kafle, doniczki, a zaraz jeszcze lampy czy kubki - te wszystkie rzeczy, choć tak różne od siebie, łączy jedna cecha wspólna - ciekawy kształt. Iluminado to same ciekawe kształty! "Wszystkie nasze produkty wytwarzane są całkowicie ręcznie, dzięki czemu każdy wyrób jest traktowany indywidualnie. Zależy nam na nowatorskim spojrzeniu na formę, a także na przełamywaniu barier, jakie stwarza tworzywo. W najbliższym czasie chcemy spróbować połączyć ceramikę z różnymi innymi materiałami, tkaniną lub drewnem.""Z pewnością dla każdego projektanta oraz producenta najważniejsze jest, by przedmiot spełniał swą funkcję. W przypadku, gdy odbiorca jest zadowolony, projektant zasługuje na własną satysfakcję."Przyznajcie, takie nagromadzenie ciekawych projektów nie zdarza się często! A które produkty najbardziej przykuły Waszą uwagę? 

Zajrzyjcie też na stronę <LINK> i fanpage <LINK> Iluminado.

2 komentarze :

  1. wszystko piękne....zachwycona jestem produktem i samym w sobie zwyczajnie pomysłem- zapewne wszystko przechodziły długie fazy projektowe- opłaciło się :)

    OdpowiedzUsuń