poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Przedstawiamy... bZuziolandiaKolejne dwa tygodnie za nami. Okres czasu niezbyt długi, a jednak świat za oknami przeszedł wielką metamorfozę. Zima pełna śnieżnych zasp zmieniła się w przyjemną wiosnę, pełną ciepłych promyków słońca. 
Dzisiaj przedstawiamy Wam dość świeży blog, który zdecydowanie nas uwiódł. Jego autorka zachwyca swoją serdecznością i otwartością. Mamy nadzieję, że każdy z Was będzie się mógł poczuć w jej progach równie miło, jak my.
Serdecznie zapraszamy do bZuziolandii!

A teraz oddajemy głos samej bZuzi, by powiedziała nam o sobie coś więcej... 
Zawodowo jestem krawcową odzieży. Życie jednak, jak to ono ma w zwyczaju, sprawiło, iż otarłam się o różne zawody. Byłam więc animatorką zabaw dziecięcych, szyłam piękne stroje w wypożyczalni kostiumów,  projektowałam wystrój okien... A to tylko nieliczne prace jakie wykonywałam. 


Przy okazji projektowania wystroju okien współpracowałam z paroma projektantkami i miałam okazję przyjrzeć się ich pracy. Wiele osób prosiło mnie o poradę, nie tylko wystroju okien, lecz całego wyglądu pomieszczeń. W ten sposób zaszczepiłam w sobie zainteresowanie tym tematem. Uwielbiam oglądać ciekawe aranżacje. Inspirują mnie kolorowe pomieszczenia. Kocham biel w połączeniu z pastelami czy też z intensywnymi akcentami. Zawsze szukam ciekawych rozwiązań w wyposażeniu, jak i w budownictwie.


Ze względu na to, iż w tym momencie nie pracuję (spędzam dnie z córeczką), mam czas na to, żeby non stop coś w domu zmieniać. Najchętniej zmieniałabym wystrój co parę dni, niestety finansowo jest to niemożliwe. Dlatego też na swoim blogu namawiam i pokazuję, jak można poszczególne rzeczy przerobić z pomocą małego nakładu finansowego. Szczególną rolę odgrywają oczywiście tkaniny. Moja potrzeba robienia różnych "wytworków" jest tak wielka, iż nie mogę czekać. Muszę dany pomysł zrealizować tu i teraz. Oczywiście szczególną rolę odgrywają tkaniny, które fantastycznie zmieniają wnętrze. Niejednokrotnie moje prace są robione z tego, co mam po prostu w danym momencie w domu. 


Bogate doświadczenie zawodowe utwierdza mnie w przekonaniu, iż wiele rzeczy jestem w stanie zrobić sama (czasem z pomocą męża). Dlatego też, po paru namowach znajomych, postanowiłam podzielić się tym, co robię, z innymi. Być może komuś się spodoba któraś z moich prac i będzie chciał powielić ją u siebie. Nie wszystkie rzeczy, które robię, są mojego pomysłu, lecz staram się zawsze pokazać je troszeczkę inaczej, tak jak ja je widzę.


Początki mojego blogowania są bardzo ekscytujące. Mam nadzieję przede wszystkim poznać wiele ciekawych osób. Swojego bloga traktuję poniekąd jak pamiętnik. Chcę w nim poruszać różne chodzące mi po głowie tematy, te lekkie ale też te trudniejsze. Czas jednak pokaże w którym kierunku to pójdzie. Z doświadczenia przecież wiem, że może się zdarzyć wszystko... :)Mamy nadzieję, że bZuzia zachęciła Was do swojego bloga. My będziemy zaglądać do bZuziolandii regularnie, by poznać jej cudowne wytwory i dowiedzieć się o niej samej jeszcze więcej.
Was także do tego zachęcamy :)
2 komentarze :

 1. Bardzo dziękuję za pracę włożoną w ten wpis. Stokrotne dzięki za miłe słowa i przekazane ciepełko :)
  Wszystkich chętnych zapraszam serdecznie w odwiedziny :)))
  Pozdrawiam
  bZuzia

  OdpowiedzUsuń
 2. Z ciekawościa przeczytałem ten wpis i przyznam że pomysły są oryginalne. Dzięki za dobrą robotę, połączenie właściwych zdjęć z tekstem

  OdpowiedzUsuń