czwartek, 21 maja 2015

BlogINtalk: Wrocław

Wrocław, 16 maja 205 | Uczymy się na błędach

Dorota Lewandowska - babamadom.pl [FB] [IG]
Elżbieta Orsicz - capsellaelli.blogspot.com [FB]
Kasia Dobrowolska - gypsylife.pl
Ewa Żukowska - utforma.blogspot.com [FB] [IG]
Magda Motrenko - wnetrzazewnetrza.pl [FB] [IG]

miejsce: Bułka z masłem
zdjęcia: Fotoplastykon
sponsorzy: Orange, Śnieżka

#blogintalk
W szkołach nie ma przedmiotu "blogowanie". Nikt nie mówi, jakimi regułami należy się kierować. Gdy zaczynasz pisać, wszystkiego uczysz się sam. Informacji szukasz w internecie i na wydarzeniach branżowych. Powoli, zazwyczaj metodą prób i błędów, zdobywasz coraz szerszą wiedzę i zaczynasz rozumieć, jak to wszystko działa. Stajesz się po trochu i pisarzem, i fotografem, i programistą, i jeszcze zaczynasz znać się na prawie i marketingu.

Pierwszy post, pierwszy szablon, pierwsze zdjęcie, pierwsza współpraca. Czy dzisiaj zrobilibyśmy to tak samo? A jeśli inaczej, to dlaczego? Co się zmieniło? Czego się nauczyliśmy? Czy czegoś żałujemy? Czy myślimy o jakiś swoich działaniach w kategoriach porażki? A może taki jest naturalny bieg wydarzeń i nie ma sensu roztrząsać tego, co było lata temu? 

Właśnie nad tym wszystkim zastanawialiśmy się podczas ostatniego spotkania we Wrocławiu. Wymieniliśmy się spostrzeżeniami, ale nie formowaliśmy jednoznacznego wniosku. 

Jeśli chcecie, napiszcie w komentarzach, jakie jest Wasze zdanie w tym temacie. Czego sami się nauczyliście? Warto analizować przeszłość czy lepiej patrzeć w przyszłość? ;)

1 komentarz :

  1. Cały czas się uczymy bo chcąc się rozwijać nie możemy stać w miejscu. Przychodzą nowe rzeczy/metody/możliwości/rozwiązania i musimy je rozgryźć aby pokazać je dalej, czytelnikowi.
    Uczymy się na błędach :-)
    Pozdrawiam wszystkie uczestniczki spotkania we Wrocławiu! :-*

    OdpowiedzUsuń